LATO 2024 - serwis specjalny !
WindsurfingKitesurfingŻeglarstwoWędkarstwoKajakiSkuteryPlażaNurkowanie
Kamera Online, Swarzewo, Stanica Wodna, Kamera na żywo Zatoka Pucka
 

Kitesurfing

Kite Surfing Inaczej zwany kiteboardingiem. Jest to odmiana windsurfingu, różniąca się budową pędnika. Zamiast klasycznego żagla, używany jest latawiec-paralotnia, do którego przyczepione są 4 linki (dwie linki przypięte do bioder kitesurfera, dwie do drążka sterowniczego - baru) Deski niewiele różnią się od desek windsurfingowych. Latawce dzielimy na komorowe (miękkie) oraz pompowane (twarde).

Kite Surfing Jednym z najlepszym miejsc do uprawiania tego sportu jest Rewa, gdzie historia kitesurfingu sięga lat osiemdziesiątych. Wbrew pozorom nie jest to trudny sport, jednak najlepiej zacząć od wizyty w szkółce, gdzie doświadczeni instruktorzy dobiorą nam odpowiedni sprzęt, i nauczą podstaw techniki. Uczenie się na własną rękę nie tylko nie przynosi rezultatów, ale może być przyczyną poważnych wypadków. Wciąż jednym z największych minusów tej dyscypliny są ceny, których niestety nie dźwiga każdy portfel. Dlatego najlepiej zaczynać od wypożyczenia sprzętu ze szkółki, a jeżeli już zdecydujemy się na zakup, najbardziej opłaca się poczekać na koniec sezonu, bowiem wtedy można liczyć na wyprzedaże.

Kite SurfingJ ednym z największych plusów kitesurfingu jest chyba jednak to, że można go uprawiać zarówno na wodzie, jak i ... lodzie! Amatorów szybowania, często można ujrzeć na zamarzniętej tafli Zatoki Puckiej. I tu niebezpieczeństwo jest po raz kolejny niwelowane przez małą głębokość Małego Morza. Wystarczy tylko zadbać o odpowiedni ubiór, który uchroni nas przed wyziębieniem. Polecamy kitesufing każdemu kto choć przez chwilę chce się przeciwstawić grawitacji! Ten sport przyniesie dużo pozytywnych emocji i ciekawych doświadczeń. Przy dobrym wietrze, zawodnik potrafi wyskoczyć na wysokość kilkunastu i długość kilkudziesięciu metrów! Natomiast rekord prędkości z należy do Olafa Marting z Namibii i wynosi ok. 77km/h!

Władysławowo - Puck - Rewa - Chałupy - Jastarnia - Jurata - Kuznica - Hel - Internetowa Telewizja Regionalna