LATO 2018 - serwis specjalny !
WindsurfingKitesurfingŻeglarstwoWędkarstwoKajakiSkuteryPlażaNurkowanie
Kamera Online, Swarzewo, Stanica Wodna, Kamera na żywo Zatoka Pucka
 

Nowa ekspozycja stała w Muzeum Ziemi Puckiej ? oddział ?Hallerówka? we Władysławowie

W ramach programu Dziedzictwo Kulturowe 2017 przygotowano nową wystawę stałą pn. Na letnisku u Hallera prezentującą historię wypoczynku letniego na terenie Ziemi Puckiej od końca XIX wieku do 1989 r.

Ekspozycja w tzw. Błękitnym Domku opowiada o początkach rozwoju turystyki na tym terenie jeszcze w okresie pruskim, o intensyfikacji letniego wypoczynku w latach 1920-1939, a na koniec o turystyce masowej z okresu PRL. Na wystawie zostały zaprezentowane zabytki pochodzące ze zbiorów muzeum oraz bogata ikonografia tematu z kolekcji prywatnych. Wystawę otwarto 10 listopada 2017 r.

W 2016 r. Muzeum wystąpiło do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie projektu stworzenia nowej ekspozycji stałej w oddziale „Hallerówka” we Władysławowie w tzw. „Adiutantówce” zwanej też Błękitnym Domkiem. W ramach programu Dziedzictwo Kulturowe 2017, priorytetu Wspieranie działań muzealnych udało się pozyskać kwotę 130000 zł na ten cel. Wraz z dotacją celową Starostwa Powiatowego w Pucku wartość projektu wynosi 164 597,93 zł.

Partnerami przedsięwzięcia były: Gmina Władysławowo i Towarzystwo Przyjaciół Hallerowa.

źródło: wladyslawowo.pl 

Władysławowo - Puck - Rewa - Chałupy - Jastarnia - Jurata - Kuznica - Hel - Internetowa Telewizja Regionalna