LATO 2018 - serwis specjalny !
WindsurfingKitesurfingŻeglarstwoWędkarstwoKajakiSkuteryPlażaNurkowanie
Kamera Online, Swarzewo, Stanica Wodna, Kamera na żywo Zatoka Pucka
 

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Puckim

Już w najbliższą niedzielę (14 stycznia) odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tematem przewodnim będzie wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Do akcji ponownie przyłącza się Gmina Władysławowo. 

17:00  program artystyczny:
- Karolina JACHIMKOWSKA „CARLA”
- formacja „BLACKOUT.”
- Piotr MATCZUK i uczestnicy warsztatów wokalnych we Władysławowie

Prowadzenie: Rafał POTRYKUS

20:00 „Światełko do nieba”

ponadto:
- stoisko gospodyń z Władysławowa (ciasto, loteria fantowa)

Jeśli posiadasz ciekawy przedmiot, który w ramach 26. Finału WOŚP mógłby zostać sprzedany, a dochód przekazany na konto Orkiestry, przynieś go 14 stycznia 2018 r. do Urzędu Miejskiego we Władysławowie. 

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu
Puck, ul. al. Lipowa/3 ,+48 58 673 29 51

15:00 - 20:00 Niedziela, 14 stycznia

Wstęp wolny
Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.
Puck, Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego od godz. 15.00

W programie:
- Reprezentacyjna Orkiestra Ziemi Puckiej
- Migotki
- Studio Sztuki Da Capo Al Fine
- uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej
- zumba

Ponadto:
- kawiarenka z kawą, herbatą, gorącą czekoladą oraz ciastkami
- mierzenie poziomu cukru
Program artystyczny przeplatany będzie licytacjami. 

 

Puck kąpiel dla WOŚP

W najbliższą niedzielę 14.01.2018 ponownie morsujemy w Pucku dla WOŚP.
Zbiórka o 16:00 na plaży miejskiej w Pucku.
Pamiętajcie o pochodniach ... i portfelach.
Do zobaczenia w Pucku.

 

XXVI Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminie Puck

Zorganizowane akcje na szczeblu gminnym odbywają się tutaj od 1998 roku. W tym okresie mieszkańcy gminy zebrali łącznie 589.538 zł ! Bezwzględny rekord sołecki ustanowiono właśnie w zeszłym roku. Wolontariusze z Połczyna otworzyli puszki z 10.524 zł ! Znakomitą sumą wykazali się również ich przyjaciele z Leśniewa  – 6.707 zł. 

Podobnie jak w roku ubiegłym zbiórki pieniężne  odbędą się  w 17 sołectwach : Darzlubie, Domatówko, Leśniewo, Łebcz, Mechowo, Mieroszyno, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Połczyno, Rekowo Górne, Sławutowo, Starzyno, Strzelno, Swarzewo, Werblinia i Żelistrzewo. W większości miejscowości akcja będzie ograniczona wyłącznie do zbiórki ulicznej. W pięciu miejscowościach odbędą się lokalne imprezy kulturalne.

W Leśniewie miejscowy klub kultury zaprasza do siebie na godz.14,00. Wystąpią zespoły „Colored” i „Czarne Kapelusze”. Zaprezentują się również miejscowe wokalistki. Nie obejdzie się bez aukcji i kawiarenki. Placówka kultury w Połczynie otwiera swoje podwoje o 15,00. Będzie okazja podziwiać tutejsze talenty artystyczne, zarówno te ze szkoły jak i klubu kultury. Towarzyszyć im będzie licytacja oraz stoiska gastronomiczne. W Swarzewie w Domu  Kaszubskim zacznie się gwarno o godzinie 15,00. Kaszubski akcent podkreśli występ zespołu „Czarne Kapelusze” z Mechowa. Wystąpią także dzieci. Nikt nie powinien wyjść głodny, wszak obecne będą sklepik oraz kawiarenka. Szkoła Podstawowa w Werblini witać będzie swoich gości o godzinie 14. Spotkanie ubarwi kabaret „Pùrtce” i bal przebierańców. Swoje umiejętności zaprezentują miejscowe talenty artystyczne. Na uczestników czekać będą lizaki z niespodzianką. Kto będzie chciał, może wyjść z imprezy… z pomalowaną twarzą. W Żelistrzewie „Owsiak” będzie rozbrzmiewał już… w sobotę. O godz. 19,00 odbędzie się w Domu Kultury zabawa karnawałowa, połączona ze zbiórką na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Brunon Ceszke

Władysławowo - Puck - Rewa - Chałupy - Jastarnia - Jurata - Kuznica - Hel - Internetowa Telewizja Regionalna