LATO 2019 - serwis specjalny !
WindsurfingKitesurfingŻeglarstwoWędkarstwoKajakiSkuteryPlażaNurkowanie
Kamera Online, Swarzewo, Stanica Wodna, Kamera na żywo Zatoka Pucka
 

Atrakcje dla dzieci (ranking 2018) Osada Słowiańska w Sławutowie wśród najlepszych w Polsce

Na stronach Dzieckowpodrozy.pl prezentowane jest kilkaset atrakcji, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci. To zarówno turystyczne hity, jak i miejsca, które dopiero zdobywają zainteresowanie. W rankingu nie uwzględniono parków wodnych - osobno zaprezentowane zestawienie najlepszych aquaparków w Polsce. TOP 10 rodzinnych atrakcji w Polsce! na które, oddano prawie 16 000 głosów! 

10 najlepszych atrakcji dla dzieci 2018

wg. czytelników Dzieckowpodrozy.pl

Energylandia -Zator
Magiczne Ogrody-Janowiec
Farma Iluzji -Mościska
Afrykarium -Wrocław
Centrum Nauki Kopernik -Warszawa
Kopalnia Soli -Wieliczka
Ziołowy Dzbanek - Zagroda Edukacyjna - Sąpy
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Hydropolis Wrocław
Osada Słowiańska Sławutowo

Osada Słowiańska Sławutowo

Zastanawialiście się kiedyś, jak to było żyć 1000 lat temu, gdy wszystkie przedmioty codziennego użytku trzeba było wykonać samemu? W Osadzie Słowiańskiej w Sławutowie możecie przekonać się na własnej skórze.

Puszcza Darżlubska leży mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Trójmiastem a znanymi nadmorskimi miejscowościami wypoczynkowymi, jak Władysławowo, Karwia czy Jastrzębia Góra. Te dziewicze tereny przywodzą na myśl odległe czasy, kiedy ludzie żyli bliżej natury, a rzemiosło było podstawą rozwoju każdej społeczności. Na skraju puszczy, w kaszubskiej wsi Sławutowo postanowiono odtworzyć średniowieczną osadę i w wierny sposób przedstawić świat naszych przodków.

Atrakcje Osada Słowiańska Sławutowo

Rekonstrukcja grodu Słowian z IX-X wieku składa się z 3 bram obronnych i 8 chat, w których działają warsztaty ówczesnych rzemieślników. Otoczona jest 400-metrową palisadą. Wszystko zbudowano z naturalnych drewnianych pali. Ideą osady jest szerzenie wiedzy o kulturze dawnych Słowian. Można tu obejrzeć przy pracy garncarza, tkaczki, piekarza, zielarza, rymarza czy bursztynnika oraz ich narzędzia i inne przedmioty codziennego użytku. Osadę można zwiedzać z przewodnikiem, zaplanowano tu ścieżkę edukacyjną, organizowane są zajęcia dydaktyczne, żywe lekcje historii, pokazy rycerskie, gry i zabawy, zawody łucznicze, warsztaty garncarstwa, kowalstwa, tkactwa, rzeźby czy zielarstwa. Można też przygotować pokazy kulinarne z pieczeniem podpłomyków i ognisko z kiełbaskami. W grodzie odbywają się pikniki, festyny oraz wystawy tematyczne. Na miejscu sprzedawane są też pamiątki. Czas zwiedzania dla klientów indywidualnych jest nieograniczony.

Godziny otwarcia Osada Słowiańska Sławutowo

Kwiecień sobota- niedziela 10-18 Maj-czerwiec poniedziałki-nieczynne wtorek-piątek 10-15 sobota-niedziela 10-18 lipiec- sierpień codziennie 10-19

Osada Słowiańska Sławutowo 84-122 Sławutowo tel. 604-148-233 www.slawutowo.pl

 

fot. slawutowo.pl

Władysławowo - Puck - Rewa - Chałupy - Jastarnia - Jurata - Kuznica - Hel - Internetowa Telewizja Regionalna