LATO 2018 - serwis specjalny !
WindsurfingKitesurfingŻeglarstwoWędkarstwoKajakiSkuteryPlażaNurkowanie
Kamera Online, Swarzewo, Stanica Wodna, Kamera na żywo Zatoka Pucka
 

Gmina Władysławowo pierwszy raz przystąpi do kampanii ?Rowerowy Maj?

Miło nam poinformować, że w tym roku Gmina Władysławowo pierwszy raz przystąpi do kampanii Rowerowy Maj, promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników i klas przewidziane są  nagrody. 

Ponieważ nadchodząca edycja to nasz debiut w tej akcji, zdecydowaliśmy, iż w tym roku, testowo, zostanie ona przeprowadzona w SP Chłapowo. Mamy nadzieję. że spotka się  z entuzjastycznym przyjęciem, a zdobyte doświadczenie i opinie pozwolą już w maju 2019 sprawnie przeprowadzić kampanię we wszystkich chętnych placówkach z terenu Gminy Władysławowo.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie rowerowymaj.eu

źródło: wladyslawowo.pl

Władysławowo - Puck - Rewa - Chałupy - Jastarnia - Jurata - Kuznica - Hel - Internetowa Telewizja Regionalna