LATO 2019 - serwis specjalny !
WindsurfingKitesurfingŻeglarstwoWędkarstwoKajakiSkuteryPlażaNurkowanie
Kamera Online, Swarzewo, Stanica Wodna, Kamera na żywo Zatoka Pucka
 

Pierwsze stacje MEVO stanęły we Władysławowie

(24 października) Międzynarodowe Święto Roweru! W ramach Systemu Roweru Metropolitalnego "MEVO" we Władysławowie pojawiły się stacje postojowe. Docelowo we Władysławowie staną 4 tego typu przystanki z łączną liczbą 30 stojaków.

System Roweru Metropolitalnego MEVO to największy i najnowocześniejszy tego typu system rowerów publicznych w Europie. W jego skład wejdzie 4080 rowerów, w tym 30 w Gminie Władysławowo z napędem wspomaganym elektrycznie. Funkcjonować będzie na terenie 14 gmin (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Pruszcz Gdańsk, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino, Sierakowice).

18 listopada 2018 r. na ulicach gmin Obszaru Metropolitalnego pojawi się do 30% systemu. 100% systemu działać będzie od 1 marca 2019 r.

Wypożyczenie roweru odbywać się będzie intuicyjne: za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie (system operacyjny Android oraz iOS), poprzez moduł NFC (zbliżenie smartfonu do terminala w rowerze), skanowanie kodu QR lub przy pomocy karty zbliżeniowej. Zaletą systemu będzie jego prostota oraz przystępny cenowo taryfikator.

źródło / foto wladyslawowo.pl

Władysławowo - Puck - Rewa - Chałupy - Jastarnia - Jurata - Kuznica - Hel - Internetowa Telewizja Regionalna