LATO 2020 - serwis specjalny !
WindsurfingKitesurfingŻeglarstwoWędkarstwoKajakiSkuteryPlażaNurkowanie
Kamera Online, Swarzewo, Stanica Wodna, Kamera na żywo Zatoka Pucka
 

Nowa droga rowerowa z Pucka do Błądzikowa już dostępna dla rowerzystów

Wspaniała wiadomość dla rowerzystów z Gminy Puck i okolic. Do użytku oddany został odcinek drogi rowerowej pomiędzy Puckiem a Błądzikowem. Łącznie powstała trasa rowerowa o długości 1600 metrów.

Oddany do użytku odcinek drogi rowerowej to fragment trasy R-10, prowadzący z półwyspu helskiego w kierunku Trójmiasta. To niezwykle popularna trasa wśród rowerzystów zarówno z Gminy Puck, jak i sąsiednich regionów, a także odwiedzających Ziemię Pucką turystów.

- Jest to kolejna inwestycja związana z poprawą infrastruktury ścieżek rowerowych dla mieszkańców — mówi Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk. – Ten odcinek cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, ponieważ mieszkańcy miasta Pucka mają tu doskonałą bazę wypadową do miejscowości Gminy Puck.

Do tej pory rowerzyści poruszali się tutaj drogą powiatową z Pucka do Błądzikowa. Jej nawierzchnia jest jednak w fatalnym stanie, co stanowiło zagrożenie dla poruszających się rowerzystów. Nowa inwestycja to także poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okolicy.

- Teraz mieszkańcy będą poruszać się bezpiecznie, dlatego cieszę się, że udało się zrealizować to przedsięwzięcie — podkreśla Tadeusz Puszkarczuk.

Łącznie wybudowane został odcinek o długości 1600 metrów o szerokości 3 metrów. Koszt inwestycji wyniósł 1 200 000 zł. 60%  tej kwoty pokryło dofinansowanie ze środków europejskich.

To jeszcze nie koniec inwestycji związanych z trasami rowerowymi. Wójt zapowiada kolejne działania.

- Została nam do zrealizowania nakładka asfaltowa z Gnieżdżewa do Radoszewa. Po tej inwestycji nasz program związany z budową ścieżek rowerowych zostanie zrealizowany — podsumował wójt Tadeusz Puszkarczuk.

fot. kaszuby24.pl

Władysławowo - Puck - Rewa - Chałupy - Jastarnia - Jurata - Kuznica - Hel - Internetowa Telewizja Regionalna